preloader image

Sağlık Turizmi

Sağlık Turizmi Ajansı – Dijitalde Başarıya Birlikte Ulaşalım

 • Geçtiğimiz yıl 30’den fazla hastane, klinik ve muayene için yurtdışından hasta getirmesini ve reklam bütçesini verimli kullanmasını sağladık.
 • Deneyimli bir sağlık turizmi ajansı olarak, başarıya giden püf noktalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Sağlık Turizmi Ajansı mı Arıyorsunuz?

Sağlık Turizmi Reklam Ajansı

Türkiye’nin fayda odaklı sağlık turizmi reklam ajansı olarak metabolik cerrahi ve obezite klinikleri, estetik klinikleri, diş poliklinikleri, saç ekim merkezleri, göz klinikleri ve hastaneler için uzman ekibimiz ile etkili sağlık turizmi stratejileri inşa ediyor ve geliştiriyoruz.

Hem sıfırdan kurulan hem de köklü bir sağlık kuruluşları için, dijital büyüme vadediyoruz.

Sağlık Turizmi Reklam Ajansı Neden Önemli?

Rahatlıkla söyleyebiliriz ki, hangi ülkeyi hedefliyor olursak olalım, potansiyel hastalara ulaşmak sandığınız kadar zor değil. Dijital pazarlama yöntemleri ile ülkemizde tedavisini yaptırmak isteyenleri hedeflemek mümkün. Hatta bazı klinikler bu yöntemleri kendileri uygulamaya çalışmakta.

Peki nerede ve neden başarısız oluyorlar? Sağlık turizmi reklam ajansı olarak sizlere başarıya giden yolları açıklamaya çalışacağız.

1) Marka ve Kurumsal Kimliğinize Önem Verin

Sağlık turizminde başarılı olmak için mutlak koşul: Güven, Güven, GÜVEN! Biraz empati yaparsak, insanların tedavi görmek için başka ülkeye gitmek konusundaki kaygılarını tahmin edebiliriz. Haklı olarak neyle ve kimlerle karşılaşacaklarını, hangi şartlarda tedavi olacaklarını merak ediyorlar.

 • Yabancı hastaları evlerinden binlerce kilometre uzakta sağlık hizmetleri almalarına ikna etmelisiniz.
 • Bununla beraber diğer saplık turizmi yapan firmalar arasından sıyrılmanız gereken bir çok rakibiniz var.
 • Bu yüzden ilk bakışta güven veren, yaratıcı, bütünlük içerisinde tasarlanmış bir kurumsal kimliğe sahip olmanız gerekiyor.
 • Ayrıca reklam kampanyalarınızda gerçek fotoğraflar, videolar ve kişiler kullanmanız da sizleri bir adım daha ileri taşıyacaktır.

2) Kusursuz Bir Dijital Pazarlama Altyapısı Hazırlayın

Sağlık turizmi alanında tüm dijital reklamlarınızın başrolünde web siteniz ve sosyal medya hesaplarınız olacaktır. Harcayacağınız bütçelerin boşa gitmemesi ve kampanyalardan verim alabilmeniz için aşağıdakilere sahip olmanız gerekiyor.

Bunları Sıralayacak olursak:

 • Kurumsal kimliğinizle bütünleşik, çok dilli (multilanguage), arama motoru pazarlamasına uygun bir web sitesine sahip olmalısınız. Ayrıca web siteniz ya da açılış sayfanız (landing page) süper hızlı, %100 mobil uyumlu olmalıdır. Bu kriterler de arama motorlarının gözünde kritik öneme sahiptir.
 • Tasarım ve reklam dilinize uygun, düzenli yönetilen ve organik olarak büyüyen sosyal medya hesaplarınız olmalıdır. Başka bir deyişle takipçi, beğeni, etkileşim satın almış hesaplarda verim almak kesinlikle mümkün değildir!
 • Google Ads reklam hesabınız doğru teklif stratejisine, doğru zamanda odaklanmalıdır. Bütçenizin yüksek olması işinizi kolaylaştırsa da tek başına yeterli değildir. Kampanyanız verimli şekilde yönetilmediğinde ve doğru ülkeleri/kitleleri hedeflemezseniz bütçeniz çöpe gider ve daha düşük bütçelere sahip rakiplerinizin gerisinde kalırsınız.

3) Hasta İle İletişime Geçecek Personelinizi İyi Seçin ve Takip Edin

Sağlık turizmi ajansı aylık çalışma modelinde size pazarlama desteği verir. Sizi hedef kitlenize ulaştırır, reklamlarınızı doğru kişilere gösterir ve bütçenizi verimli kullanmanızı sağlar. Tedavi süreçleri için araştırma yapan kişilerin sizle iletişim kurmasını sağladıktan sonra, satışı gerçekleştirecek olan sizlersiniz.

 • İyi bir satış personeliniz yoksa, sağlık turizmi ajansınızın dönüşüm oranları ve getirdiği form sayısının önemi yoktur.
 • Günün sonunda işi bitirecek olan kişi satış personelinizdir.
 • Kendisinin hem hedeflediğiniz ülkelerin dilini iyi konuşabilmesi, hem de ikna kabiliyetinin kuvvetli olması gerekir.

Ayrıca mailinize düşen her form, telefon numarası ve WhatsApp tıklaması için ücret ödediğinizi hatırlatalım. Takip edilmeyen satış personelleri de çoğu zaman bütçelerin boşa harcanmasına sebep olabiliyor. Eğer geniş bir personel ağınız varsa CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) yazılımları kullanabilirsiniz. Diğer tüm konular gibi crm hakkında da bilgi almak için sağlık turizmi ajansımıza ulaşabilirsiniz.

4) Ne Yaptığınızdan Emin Değilseniz, Bir Sağlık Turizmi Reklam Ajansından Profesyonel Destek Alın

Sağlık kuruluşunuzun sağlam temeller üzerinde büyümesi kurumsal hafızaya ve marka bilinirliğine bağlıdır.

 • Önemli miktarda reklam bütçeleri ayıracağınızı unutmayın.
 • Bu bütçelerin boşa gitmemesi için web sitenizi tasarlatırken ucuza kaçmayın.
 • Website oluşturucular ile kendiniz yapmak, sosyal medyanızı ve reklam hesabınızı amatörlere teslim etmek akıllıca olmayacaktır.
 • Bu gibi kısa vadede kazandıracak hamleler, uzun vadede vakit ve nakit kaybı olarak geri dönecektir.

Sağlık turizmi reklam ajansı ile çalışmak yerine markanız bünyesinde kendi ekibinizi kurmak da değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında. Bu durumda bir web tasarımcı, grafik tasarım, dijital pazarlama, SEO uzmanı ve sosyal medya uzmanı işe almanız gerekecek. Bu da bir çok zaman sağlık turizminde uzman bir reklam ajansı ile çalışmaktan daha pahalıya gelecektir.