preloader image

Dönüşüm Oranı Planı

Dönüşüm oranı, web sitesi ziyaretçilerinin veya beklenen tahmini sürelerin belirli bir eylemi gerçekleştirme oranıdır. Bu karşılama oranlarında istenen sonuçlara haber bültenlerine abone olmak, form doldurmak, kredi kartı yönetimi yapmak, ürün satın almak veya hizmet taahhüdü vermek olabilir.

Dönüşüm oranı, pazarlama kampanyalarının, satışların, satış görevlilerinin, web sitesi tasarımlarının ve diğer satış araçlarının harcamak için bir ölçüm olarak kullanılır.

Oran, potansiyel depolama veya site ziyaretçilerinin istenen belirli eylemi gerçekleştiren sayıya yönlendirmeyle kaldırılması.

Aşağıdakilerde dahil olmak üzere çeşitli şekillerde daha iyi değerlendirme oranları aranır ve elde edilir:

  • Müşterinin neden tercihleriniz yerine sizi seçmesi gerektiğini gösteren daha iyi değer teklifleri ve net satış konuşmaları.
  • yarışmacılar
  • Profesyonel sayfa (yeniden) tasarımı.
  • İletişim bilgilerinin, garantilerin, sertifikaların ve ödüllerin gözetleme çarpanı görüntüsü.
  • Görüntülenen referanslar ve klinik deneyler gibi sosyal raporlar.
  • Web siteleri ve pazarlama malzemelerinde etkili başlıklar ve içerik.
  • Neyin en iyi sonucun sonuçlarını incelemek için yapılandırma çabalarının ve test sayfalarının veya yaklaşımlarının sürekli takibi.

Dönüşüm oranı yer alan dönüşümü, örneğin bir site ziyaretçisini aboneye veya tüketimi yönlendirme olarak yönlendirme.

Dönüşüm oranları da daha fazla ziyaretçiyi bir şekilde gelir kaynaklarına dönüştürme girişiminin bir parçasıdır.

Bu gelirler, satış yönetimi, müşteri güvenini ve zaman yatırımını artırmaktan ve geliri ödeme umuduyla pazarlama bilgilerini toplamaktan mümkün olabilir.

Dönüşüm değerleri, mutlaka daha fazla trafik elde etmeye çalışmak yerine, sahip olduğunuzdan en iyi şekilde yararlanmaya odaklanmanın.

Voltron Medya

Yazar: Erdal Akpınar