preloader image

İçeriksel Reklamcılığı Sağlık Hizmetleri Pazarlama Stratejinize Dahil Edin

Google daha önce tüm Google aramalarının yaklaşık %5'inin sağlıkla ilgili olduğunu açıklamıştı. Tüketicilerin sağlıkla ilgili sorunları başladığında bir sağlayıcıyı arama olasılıkları da artıyor. Bu gözün önünde parlayan, sağlık hizmetleri pazarlamacıları, dijital reklamcıların kullanıcıların sağlık hizmetleri hizmetleri için başvurduğu sayfalarda görünmesini sağlayabilenlerse başarıyı yakalayacaklardır. Reklamların içeriğinin yerleştirilmesinin bir taktiği, yerleşik tabanlı reklamcılıktan yararlanılmaktadır.

İçeriğe dayalı hedeflemenin sağlık hizmetleri kampanyalarına nasıl faydalanma bilgileri ve bu planlama metodolojisinden yararlanılan sağlık hizmeti pazarlama sistemlerinin örneklerini başlatmak için okumaya devam edin.

Sağlık Pazarlama Stratejisi Olarak İçeriğe Dayalı Reklamcılık

İçeriğe dayalı reklamcılık, reklamların reklamları belirli aralıklarla hedeflere göre karşımıza çıkmaktadır. Geliştirilen yazılımlar kullanan bu yöntemle, anahtar sözcüklere, web sitesi içeriğine ve diğer meta verilere dayalı olarak reklam yerleşimlerini hedefler. Bu şekilde reklamlar, gösterilen o anda tüketilenlerin içeriğine göre gösterilir. Sağlık hizmetlerinin pazarlamacıları, reklamlarının anlayışlı bir zihin birimlerine sahip olmasını sağlamak için bu hedefleme yollarını kullanabilir.

Örneğin burun akıntısının nasıl tedavi sürecini araştıran bir kullanıcı, evde tedavileri araştırmak için internete girebilir. İçeriğe dayalı reklamcılıkla, ilaç veya pastil şeytan bir şirket, "soğuk bakım programları" anahtarlama gibi o depoyla ilgili meta verileri hedefleyebilir. Bu şekilde reklamlar, burun akıntısını tedavi etmeye yardımcı olacak ürünler sözlü olduğunda anlayışlı bir zihin yapısına sahip bir kullanıcıyla ilgili bloglarda görünür.

İçeriğe dayalı hedefleme, gizlilik mevzuatıyla sınırlı değildir. Bunun yerine, reklamın yanında görünenlerden faydalanır. Alaka düzeyinde yüksek düzeyde hedefe kitlelere erişim avantajının yanı sıra, kapsamlı tabanlı reklamcılık güçlü bir marka yakınlığı yaratmak için de kullanılabilir.

IAS araştırması , bağlamın kritik durumu ve bu ortamın gücünün daha olumlu bir duyguyu ve daha güçlü markalaşmanın devamını gösterdi. IAS, reklamların bağlamsal olarak içeriğiyle birlikte yayınlandığında kullanıcıların kabul edilebilirliğinin, beğenilirliğinin ve akılda kalıcılığının arttığını tespit etti. Sağlığa dayalı pazarlamanın uyumu ve endüstri kurallarına bağlı sınırlamaların göz önüne alınması, kapsamlı tabanlı reklamcılık, pazarlamacıların doğru hedef kitleye ulaşabilmesi için heyecan verici bir taktiktir.

Alıcı Kullanıcılara Ulaşarak Farkındalığı Arttırın

İçeriğe dayalı reklamcılık, reklamların son derece ilgili sayfalara yerleştirilmesinden, ruh sağlığına yönelik gruplar ve hizmet değişimleri hizmetleri olan kişilerin erişmesini sağlamak için faydalı bir taktik olabilir. Örneğin, bir çevrim içi terapi programı dışı, bağlama içi ve bağlama ifadeleri kullanarak verimi arttırmak için bağlamasal bir kampanya kullanılabilir.

İçeriğe dayalı reklamcılık, bir pazarlamacının hedeflemeye ve uygun kelime öbeklerini ve anahtar kelimelerin belirlenmesine imkan tanır. Bir pazarlamacı, çevrimiçi terapiye yönelik büyümeyi artırmak için bağlam içinde "akıl sağlığı desteği", "kaygı için ipuçları" veya "akıl sağlığı yolları" gibi ifadeleri hedefleyebilir. Daha sonra reklamlar bu ifadelerle ilgili kapsamlı bir şekilde yerleştirilecek ve aktif olarak kaynak arayan bir kitleye ulaşacak.

Geniş Bir Kitleyi Yeni Seçenekler Hakkında Eğitin

Sağlık hizmetlerinin pazarlamacıları, büyük ölçüde uyumluluk düzenlemeleri nedeniyle, genellikle hedef kitlelerine uygun kullanıcı belirlemeyle karşı zorluklarla karşı karşıya kalır. İçeriğe dayalı reklamcılıkla, yeni ve daha geniş kitlelere ulaşmak için hedeflediğiniz bağlamaları genişletebilirsiniz. Bunu yapma bir yolu, belirli ürün veya hizmet yerine sağlık hizmetleri kategorisiyle ilgili ifadeleri girmeyi denemektir.

Örneğin, glikoz seviyelerine yönelik bir izleme sistemi satan bir marka, genel olarak diyabetle ilgili içerikte reklam yayınlamak için içerik odaklı hedeflemeyi kullanır. Marka, "diyabetle ilgili bilgiler", "diyabet yönetimi" ve "diyabetin nasıl tedavi tedavisi" gibi anahtar lui hedefleyerek, diyabetle ilgili bilgilere açık olan geniş bir kullanıcı odasına ulaşılabilir.

Hedef kitle özel olarak bir glikoz izleme sistemi aramıyor olsa da, reklam yerleşimi okuyucunun sağlık hizmeti sağlayıcısıyla görüşme yapma merakını tetikleyebilir.

İçeriğe dayalı hedefleme, hedef kitlenizi hedeflerken geniş bir ağ oluşturma olanağı sunar. Bu geniş yaklaşımı izlemek, ürününüzün veya hizmetinizin hitap ettiği sağlık hizmetleriyle ilgisi veya bağlantısı olan, uyumlu hedef kitlenin sınırları dahilinde anlayışlı kişilerin giriş çıkışlarına izin verir. İçeriğindeki web sayfalarının tam erişimine erişebilirsiniz, bu da sonuç olarak erişimi katlanarak artırır.